Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 115 deg |
| Full Intake Lift | 126 deg |
| Power Band | 3000-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.70 mm |
| TDC Intake Lift | 0.56 mm |
| Timing Exhaust | 77 – 27 deg |
| Timing Intake | 14 – 86 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.33 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan VR38DETT Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.