Piper Camshaft Nissan VR38DETT Fast Road
1 961,35 €
Piper Camshaft Nissan VR38DETT Rally
1 961,35 €
Piper Camshaft Nissan VR38DETT Ultimate Road
1 961,35 €
1 em stock
REF:
NISGTR35BP300B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 115 deg |
| Full Intake Lift | 126 deg |
| Package Height | 125,00 mm |
| Package Length | 573,00 mm |
| Package Weight | 6920.00 g |
| Package Width | 168,00 mm |
| Power Band | 2500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.37 mm |
| TDC Intake Lift | 0.46 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 23 deg |
| Timing Intake | 14 – 86 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 11.23 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan VR38DETT Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.