Piper Camshaft Nissan VR38DETT Fast Road
1 961,35 €
Esgotado
REF:
NISGTR35BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Exhaust Lift | 115 deg |
| Full Intake Lift | 126 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.94 mm |
| TDC Intake Lift | 0.23 mm |
| Timing Exhaust | 69 – 19 deg |
| Timing Intake | 10 – 82 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.33 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.83 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.21 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Nissan VR38DETT Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.