Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 1000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.07 mm |
| TDC Intake Lift | 1.07 mm |
| Timing Exhaust | 60 – 24 deg |
| Timing Intake | 24 – 60 deg |
| Type | Mild Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.14 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 9.14 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Mild Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.