Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 312 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 100 deg |
| Full Intake Lift | 100 deg |
| Power Band | 3000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.78 mm |
| TDC Intake Lift | 3.53 mm |
| Timing Exhaust | 81 – 51 deg |
| Timing Intake | 50 – 70 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.16 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC A Series Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.