Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Lotus |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – Twin Cam |
| Duration Exhaust | 304 deg |
| Duration Intake | 304 deg |
| Full Exhaust Lift | 109 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.06 mm |
| TDC Intake Lift | 3.45 mm |
| Timing Exhaust | 81 – 43 deg |
| Timing Intake | 46 – 78 deg |
| Type | Rally |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.21 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 10.21 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Rally” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.