Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Fast Road
1 039,07 €
Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Rally
1 039,07 €
Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Ultimate Road
1 039,07 €
Esgotado
REF:
LOTBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Lotus |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – Twin Cam |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.23 mm |
| TDC Intake Lift | 2.28 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 30 deg |
| Timing Intake | 30 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.70 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 9.75 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Lotus 8v Twin Cam Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.