Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Fast Road
978,07 €
Esgotado
REF:
GTI6BP270HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4RS |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.09 mm |
| TDC Intake Lift | 1.09 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 18 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.59 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.59 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Fast Road
1 055,38 €
Esgotado
REF:
GTI6BP270HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4RS |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.09 mm |
| TDC Intake Lift | 1.09 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 18 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.59 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.59 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.