Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race
460,91 €
Esgotado
REF:
GTI528
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 328 deg |
| Duration Intake | 328 deg |
| Full Intake Lift | 102 deg |
| Power Band | 4000-8500+ rpm |
| TDC Exhaust Lift | 5.99 mm |
| TDC Intake Lift | 6.04 mm |
| Timing Exhaust | 86 – 62 deg |
| Timing Intake | 62 – 86 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 14.02 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 14.02 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race
497,36 €
Esgotado
REF:
GTI528
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 328 deg |
| Duration Intake | 328 deg |
| Full Intake Lift | 102 deg |
| Power Band | 4000-8500+ rpm |
| TDC Exhaust Lift | 5.99 mm |
| TDC Intake Lift | 6.04 mm |
| Timing Exhaust | 86 – 62 deg |
| Timing Intake | 62 – 86 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 14.02 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 14.02 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Mechanical Race” Cancelar resposta


Avaliações
Ainda não existem avaliações.