Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 8v – ABA |
| Duration Exhaust | 264 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.60 mm |
| TDC Intake Lift | 1.09 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 22 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.59 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 2.0L 8v ABA Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.