Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v – G60 |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Intake Lift | 114 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.01 mm |
| TDC Intake Lift | 1.01 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 16 deg |
| Timing Intake | 16 – 64 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 8v G60 Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 8v – G60 |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Intake Lift | 114 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.01 mm |
| TDC Intake Lift | 1.01 mm |
| Timing Exhaust | 64 – 16 deg |
| Timing Intake | 16 – 64 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 8v G60 Fast Road” Cancelar resposta


Avaliações
Ainda não existem avaliações.