Piper Camshaft Ford 1.6L EcoBoost Ultimate Road
978,68 €
Esgotado
REF:
FECO16BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – EcoBoost |
| Duration Exhaust | 244 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Exhaust Lift | 100 deg |
| Full Intake Lift | 128 deg |
| Power Band | 2000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.06 mm |
| TDC Intake Lift | 0.07 mm |
| Timing Exhaust | 42 – 22 deg |
| Timing Intake | 2 – 78 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 7.32 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 8.64 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.6L EcoBoost Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.