Piper Camshaft BMW 2.0/2.3/2.5 E30 6 CYL M20 Ultimate Road
840,58 €
Esgotado
REF:
BMWS6BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 2.5L 12v – M20B25 |
| Duration Exhaust | 292 deg |
| Duration Intake | 292 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Package Height | 67,00 mm |
| Package Length | 718,00 mm |
| Package Weight | 4070.00 g |
| Package Width | 89,00 mm |
| Power Band | 2200-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 76 – 36 deg |
| Timing Intake | 36 – 76 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.66 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.66 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMW 2.0/2.3/2.5 E30 6 CYL M20 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.