Piper Camshaft BMW M40 8v HYDRAULIC Ultimate Road
609,43 €
Esgotado
REF:
BMWM40BP285HB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 278 deg |
| Duration Intake | 278 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 67 – 31 deg |
| Timing Intake | 31 – 67 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 12.07 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 12.07 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMW M40 8v HYDRAULIC Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.