Piper Camshaft BMW 2.5 3.5 6 CYL M30 Fast Road
840,58 €
Esgotado
REF:
BMWL6BP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.5L 12v – M30B35 – Alpina, 3.5L 24v – M30B35 – M88 |
| Additional Info | Pre-Motronic, Motronic 1, Motronic 2 |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 114 deg |
| Full Intake Lift | 114 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | N/A |
| TDC Intake Lift | N/A |
| Timing Exhaust | 72 – 24 deg |
| Timing Intake | 26 – 74 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.16 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 9.91 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMW 2.5 3.5 6 CYL M30 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.