Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.12 mm |
| TDC Intake Lift | 1.61 mm |
| Timing Exhaust | 59 – 29 deg |
| Timing Intake | 24 – 64 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.43 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.60 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.43 mm |
| Valve Intake Lift | 8.60 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft BMC B Series MGA/MGB Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.