Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Ultimate Road
1 242,20 €
Esgotado
REF:
AUD20TBP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Duration Exhaust | 252 deg |
| Duration Intake | 256 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 4924.00 g |
| Package Width | 132,00 mm |
| Power Band | 2500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.53 mm |
| TDC Intake Lift | 0.60 mm |
| Timing Exhaust | 56 – 16 deg |
| Timing Intake | 18 – 58 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.34 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 8.69 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.8L 20v Turbo Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.