Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Actual (Alternate) | 86.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564227409 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 26,00 mm |
| Package Length | 131,00 mm |
| Package Weight | 52.00 g |
| Package Width | 128,00 mm |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 3.0 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | in |
| Ring Kit - Oil Type | CUS |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.5 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | in |
| Ring Kit - Second Type | IPQ |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.2 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | in |
| Ring Kit - Top Type | CUR |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring set JC2101-3406” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.