Supertech Valve Spring Kit Toyota 1GR-FE Dual
1 198,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-T1GR
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721242203 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 14.30 mm |
| Open Pressure | 198 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-K20A3/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-TS/1GR |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 71 @ 35.20 |
| Spring Rate | 12.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 1GR-FE Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.