Supertech Valve Spring Kit Nissan VQ35 Dual
1 597,79 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-N352-32
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.5L 24v – VQ35DE |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721242247 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 32 |
| Max Lift | 15.50 mm |
| Open Pressure | 187 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T8 |
| Retainer Qty | 32 |
| Seat Locator | SEAT-TS1015 |
| Seat Locator Qty | 32 |
| Seat Pressure | 70 @ 36 |
| Spring Rate | 12.10 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan VQ35 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.