Supertech Valve Spring Kit Hyundai 4GFJ Beehive
459,07 €
Esgotado
REF:
SPRK-MC56BE-G4FJ
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.20 mm |
| GTIN | 01037721243809 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Outer | 16.50 mm |
| Kit Spring | SPR-MC56BE |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 11.30 mm |
| Open Pressure | 172 @ 10 |
| Outside Diameter Outer | 23.50 mm |
| Seat Locator | SS-C202 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 75 @33.50 |
| Spring Rate | 10.5 |
| Valve Lock | KPR-5.5-7A-ST |
| Valve Lock Qty | 32 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Hyundai 4GFJ Beehive” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.