Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4B11 Dual
798,89 €
Esgotado
REF:
SPRK-M1015-EX2
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241781 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00m |
| Kit Spring | SPR-TS-1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.50 mm |
| Open Pressure | 215 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS55/T1EX |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-M1015-1 |
| Seat Pressure | 75 @ 35.30 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4B11 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.