Supertech Valve Spring Kit Nissan RB20 Dual
1 198,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-M1005D-RB20
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.50 mm |
| GTIN | 01037721241804 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-M1005 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 16.00 mm |
| Open Pressure | 197 @ 11 |
| Outside Diameter Inner | 20.00m |
| Outside Diameter Outer | 28.00 mm |
| Retainer | RET-NVG1015/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-RB25-E |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 84 @ 39.50 |
| Spring Rate | 10.3 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan RB20 Dual” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.