Supertech Valve Spring Kit Honda 1.5L LEA/L15A Single
789,41 €
Esgotado
REF:
SPRK-H2416
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 1.5L 16v – L15A |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.90 mm |
| GTIN | 01037721242109 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | SINGLE |
| Inside Diameter Outer | 16.50 mm |
| Kit Spring | SPR-H2416 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.30 mm |
| Open Pressure | 164 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | SINGLE |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Retainer | RET-H2416 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-A2416 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | Int 61 @ 40.20 |
| Spring Rate | 9.9 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Honda 1.5L LEA/L15A Single” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.