Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – K24 |
| Bore - Actual | 90.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 mm |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3543 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda K24A2 90.00mm 12.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.