Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 4.4L 32v – S63B44 |
| Additional Info | Conical Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.00 mm |
| GTIN | 01037721245999 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.20 mm |
| Max Lift | 11.20 mm |
| Open Pressure | 165 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Package Height | 66,00 mm |
| Package Length | 245,00 mm |
| Package Weight | 1404.00 g |
| Package Width | 166,00 mm |
| Retainer | RET-BMN54-TE |
| Seat Locator | VSI-EC60E |
| Seat Pressure | 83 @ 35.7 |
| Spring Rate | 8.2 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW S63” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.