JE-Pistons Kit BMW S65B40 CR:12.5:1 B:92.50mm
1 495,01 €
4 em stock
REF:
JE-371717
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 4.0L 32v – S65B40 |
| Bore - Actual | 92.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 27.40 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.28- mm |
| Dome Volume | 12.4 cc |
| Package Height | 180,00 mm |
| Package Length | 335,00 mm |
| Package Weight | 5192.00 g |
| Package Width | 330,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1008-3642 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW S65B40 CR:12.5:1 B:92.50mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.