Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Marca Veículo | Yamaha |
| Modelo Veículo | YZ 450 F |
| Ano | 2018, 2019 |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.050 in |
| Material Type | 9310 Nickel Carbon Steel Alloy |
| Outside Diameter | .708 in |
| Outside Diameter Alt | 17.9832 mm |
| Package Height | 17,00 mm |
| Package Length | 66,00 mm |
| Package Weight | 70.00 g |
| Package Width | 22,00 mm |
| Series | 93 Series |
| Wall Thickness | 0.160 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 71 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin 708-2050-16-93C” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.