Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | High performance version of 1295 with additional processing for street and strip use |
| GTIN | 00193564531971 |
| Inside Diameter Inner | NA in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 0.731 / 1.135 in |
| Installed Height | 2.000 in |
| Installed Load | 175 lb |
| Max Bind | 1.180 in |
| Max Lift | 0.750 in |
| Open Height | 1.250 in |
| Open Load | 410 in |
| Outside Diameter Outer | 1.185 / 1.589 in |
| Series | X SERIES |
| Spring Rate | 313 lb/in |
| Type | Ovate Wire Beehive |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC RPM Series 0.750 Lift Ovate Beehive” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.