JE-Pistons Ring set J660U6-3937(100.00mm)1.5/1.75/3.0
279,40 €
Esgotado
REF:
JE-J660U6-3937
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Actual (Alternate) | 100.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564230928 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 46,00 mm |
| Package Length | 117,00 mm |
| Package Weight | 264.00 g |
| Package Width | 112,00 mm |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 3.0 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | in |
| Ring Kit - Oil Type | IPD |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.75 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | in |
| Ring Kit - Second Type | IPE |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.50 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | in |
| Ring Kit - Top Type | IPA |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring set J660U6-3937(100.00mm)1.5/1.75/3.0” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.