Supertech Valve Spring Kit Subaru EJ20/25 DOHC
839,95 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-IN-SU4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ20, 2.0L 16v – EJ205/207, 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257, 2.5L 16v – EJ257 – EJ20 head |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721242116 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.50 mm |
| Open Pressure | 273 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS60IN2/WRX1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS/SUB4 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 100 @ 33.8 |
| Spring Rate | 14.9 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Subaru EJ20/25 DOHC” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.