Supertech Valve Spring Kit Renault F4R 730/830
798,89 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-F4R
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Renault |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – F4R 730/732, 2.0L 16v – F4R 830/832 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721242954 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.30 mm |
| Open Pressure | 204 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS55/T5R |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-F4R-IN, SEAT-F4R-EX |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 83 @ 34 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Renault F4R 730/830” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.