Supertech Valve Spring Kit Subaru EJ20/25
810,09 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-BE-SU1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ20, 2.0L 16v – EJ205/207, 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257, 2.5L 16v – EJ257 – EJ20 head |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.80 mm |
| GTIN | 01037721243623 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.70 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.50 mm |
| Open Pressure | 217 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 23.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.70 mm |
| Retainer | RET-TS60/WRX-BE |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS/SUB |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 70 @ 35 |
| Spring Rate | 12.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Subaru EJ20/25” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.