Supertech Valve Spring Kit Toyota 1JZ-GTE/2JZ-GTE
1 035,94 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-BE
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.5L 24v – 1JZ-GTE, 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.80 mm |
| GTIN | 01037721243793 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.70 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015-BE |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 11.10 mm |
| Open Pressure | 230 @ 11 |
| Outside Diameter Inner | 23.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.70 mm |
| Retainer | RET-TS60/T1-BE |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Pressure | 91 @ 33.60 |
| Spring Rate | 12.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 1JZ-GTE/2JZ-GTE” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.