Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.00 mm |
| GTIN | 01037721241798 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | SINGLE |
| Inside Diameter Outer | 18.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TC25S |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.40 mm |
| Open Pressure | 130 @ 10.5 |
| Outside Diameter Inner | SINGLE |
| Outside Diameter Outer | 25.00 mm |
| Retainer | RET-2500/T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SS-3012 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 55 @ 35.4 |
| Spring Rate | 7.6 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 4A-GE” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.