Supertech Valve Spring Kit BMW B38
608,18 €
Supertech Valve Spring Kit BMW B58B30
1 234,62 €
Supertech Valve Spring Kit BMW B48
896,26 €
Esgotado
REF:
SPRK-MCB48-2
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW, Mini |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – B48 |
| Additional Info | Conical Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.20 mm |
| GTIN | 01037721244895 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.60 mm |
| Kit Spring | SPR-MCB48-2 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.2 mm |
| Open Pressure | 157 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 21.0 mm |
| Outside Diameter Outer | 24.40 mm |
| Retainer | RET-BMB48/TE, RET-BMB48/TI |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 84 @ 37 |
| Spring Rate | 7.25 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW B48” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.