Supertech Valve Spring Kit BMW S50B30
1 013,56 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1022D-S50B30E
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – S50B30 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.00 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.80 mm |
| Kit Spring | SPR-H1022D |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 16 mm |
| Open Pressure | 211lbs@10 |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.00 mm |
| Retainer | RET-H70/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Pressure | 105@38 |
| Spring Rate | 11.2 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW S50B30” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.