Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Subaru, Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4U-GSE, 2.0L 16v – FA20, 2.0L 16v – FA20DIT |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 19.00 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 23.00 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.30 mm |
| Kit Spring | SPR-H1002D-BE |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.00 mm |
| Open Pressure | 170 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 23.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.10 mm |
| Retainer | RET-H55BE-BRZ |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-H1002D-BRZ-2 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 72 @ 33.5 |
| Spring Rate | 9.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Subaru FA20” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.