Supertech Valve Spring Kit BMW S50B32
1 198,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1000D-BM-B32E
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S50B32 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.7 mm |
| GTIN | 01037721243588 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.5 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.85 mm |
| Kit Spring | SPR-H1000D |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 15.5 mm |
| Open Pressure | 189lbs@10 |
| Outside Diameter Inner | 20.5 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.65 mm |
| Retainer | RET-K20A2/T2-BM |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-BM80 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 73lbs@36.3 |
| Spring Rate | 11.50 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW S50B32” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.