Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – 2RZ-FE |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.80 mm |
| GTIN | 01037721241869 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.60 mm |
| Kit Spring | SPR-EC3025D |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.80 mm |
| Open Pressure | 205 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 19.40 mm |
| Outside Diameter Outer | 26.60 mm |
| Retainer | RET-EC3020/T6P |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-3020-2RZ |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 77 @ 35.6 |
| Spring Rate | 12.8 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 2RZ-FE” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.