Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.20 mm |
| GTIN | 01037721244281 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.60 mm |
| Kit Spring | SPR-FE20BE-2 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 12.2 mm |
| Open Pressure | 157 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 24.40 mm |
| Retainer | RET-BMB48/TE(12) |
| Seat Pressure | 84 @ 37 |
| Spring Rate | 7.25 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota B58” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.