Supertech Valve Spring Kit Toyota 3S-GTE
619,27 €
1 em stock
REF:
SPRK-2081-MR2R
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 3S-GTE |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721245409 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | SINGLE |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-2081 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 13.25 mm |
| Open Pressure | 175 @ 12 |
| Outside Diameter Inner | SINGLE |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS60/MA2R |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SS-3025 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 59 @ 34.75 |
| Spring Rate | 9.6 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 3S-GTE” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.