Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.2L 16v – H22 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241731 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.85 mm |
| Kit Spring | SPR-H1000D |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.80 mm |
| Open Pressure | 223 @ 12.5 |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.65 mm |
| Package Height | 66,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 1100.00 g |
| Package Width | 168,00 mm |
| Retainer | RET-K20A2/T2 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 80 @ 35.5 |
| Spring Rate | 11.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Honda H22” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.