Supertech Valve Spring Kit Audi/Lambo 5.2L V10
1 493,24 €
Esgotado
REF:
SPRK-A2416-V10
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Lamborghini, Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 5.2L 40v – V10 FSI |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.90 mm |
| GTIN | 01037721244112 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | EXHAUST |
| Inside Diameter Outer | 16.50 mm |
| Kit Spring | SPR-A2416N |
| Kit Spring Qty | 40 |
| Max Lift | 11.00 mm |
| Open Pressure | 178 @ 10 ; 190 @10 |
| Outside Diameter Inner | EXHAUST |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Package Height | 62,00 mm |
| Package Length | 250,00 mm |
| Package Weight | 1636.00 g |
| Package Width | 176,00 mm |
| Retainer | RET-A2416-N2 |
| Retainer Qty | 40 |
| Seat Pressure | 73 @ 37.40 ; 85 @36 |
| Spring Rate | 10.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Audi/Lambo 5.2L V10” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.