Wiseco Piston Kit Mits 1.8L 4G93/2.0L 4G94 9.0:1 -2.5 FT(
578,14 €
Esgotado
REF:
WK683M82AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – 4G93, 2.0L 16v – 4G94 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.25 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65- mm |
| Dome Volume | -2.5 FT cc |
| GTIN | 00193564139238 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2358.68 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 19.00 mm |
| Ring Set Included | 8200XX |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Mits 1.8L 4G93/2.0L 4G94 9.0:1 -2.5 FT(” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.