Wiseco Piston Kit 6.4L 3rd Gen Hemi Apache, .945 -11.5cc(9.5
1 262,93 €
Esgotado
REF:
WK0396XS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.090 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.210 in |
| Dome Volume | -8 cc |
| GTIN | 00193564110756 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4090VM |
| Rod Length | 6.200 in |
| Stroke | 3.724 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit 6.4L 3rd Gen Hemi Apache, .945 -11.5cc(9.5” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.