Wiseco Piston Kit Honda CR85 ’03-07 (47.45mm)
86,72 €
3 em stock
REF:
W833M04750B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | CR 85 R |
| Ano | 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 |
| Bore - Standard | 47.50 mm |
| Piston Size | 47.45 mm |
| Total Height | 53.50 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 14.00 mm |
| Compression Height | 17.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 11.00 |
| Ring Locating Pin (F) | – |
| Boss Space In | 16.60 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | Reed-Cut-Out, Forged Piston |
| OEM Reference No | 13120-GBF-B00 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W1869CS |
| Piston Pin Part # | WS517 |
| Circlip Part # | WCW14 |
| Package Height | 82,55 mm |
| Package Length | 76,20 mm |
| Package Weight | 226.80 g |
| Package Width | 76,20 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Honda CR85 ’03-07 (47.45mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.