Wiseco Piston Kit RM125 ’00-03 Pro-Lite (53.94mm)
109,21 €
3 em stock
REF:
W754M05400A
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Suzuki |
| Modelo Veículo | RM 125 |
| Ano | 2000, 2001, 2002, 2003 |
| Bore - Standard | 54.00 mm |
| Piston Size | 53.94 mm |
| Total Height | 59.50 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 15.00 mm |
| Compression Height | 22.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 0.00 mm |
| Ring Locating Pin (F) | – mm |
| Boss Space In | 20.30 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| Additional Info | Forged Piston |
| OEM Reference No | 12110-36E31-0F0 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564463272 |
| Piston Ring Part # | W2126CS |
| Piston Pin Part # | WS467 |
| Circlip Part # | WCW15 |
| Package Height | 82,55 mm |
| Package Length | 76,20 mm |
| Package Weight | 272.16 g |
| Package Width | 76,20 mm |
| Image Info | These images are actual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit RM125 ’00-03 Pro-Lite (53.94mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.