JE-Pistons Kit BMW/Toy B58B30 10.5:1 83.00mm
1 131,93 €
14 em stock
REF:
JE-371720
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW, Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58, 3.0L 24v – B58B30 |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Compression Height | 32.20 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -12.3 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3268 |
| Weight - Nominal | 317 g |
| Additional Info | Requires resleeving |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564431332 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 179,00 mm |
| Package Length | 339,00 mm |
| Package Weight | 3814.00 g |
| Package Width | 334,00 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW/Toy B58B30 10.5:1 83.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.