JE-Pistons Kit BMW/Toy B58B30 10.5:1 82.00mm
1 131,93 €
Esgotado
REF:
JE-371718
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW, Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58, 3.0L 24v – B58B30 |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.20 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -11.1 cc |
| GTIN | 00193564431318 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 181,00 mm |
| Package Length | 329,00 mm |
| Package Weight | 3802.00 g |
| Package Width | 358,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3228 |
| Weight - Nominal | 314 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW/Toy B58B30 10.5:1 82.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.